Останнім часом підсів на 80 Days, гру про по мотивам жульвернівської книги про подорож навколо світу. Гра правда вийшла ще в 2014 (і була визнана грою року), але я добрався до неї тільки зараз.

80days-04

Гра відрізняється від книги тим, що дія відбувається в дещо стімпанківському світі — всюди автоматони, механічні верблюди, парові субмарини і кібернетичні птахи розміром з літак. Ще тут можна самому прокладати маршрут обираючи наступний відрізок шляху.

80days-01

80 днів складається з двох основних частин. Перша: це глобальна карта світу, на якій потрібно планувати маршрут. Друга: пригоди в кожному з міст, куди ви приїжджаєте, вони відбуваються в режимі інтерактивної книжки. Вам розказують, що відбувається, ви обираєте варіанти дії.

80days-03

Є ще додаткові елементи (як-то торгівля, відносини з Фоггом, менеджмент грошей), але основна гра відбувається на карті і в книжці. Автори до речі пишуть, що в грі 750 000 слів тексту, що разів в десять-п’ятнадцять більше оригінальної книги.

Дуже рекомендую. Я поки шість раз не пройшов, не міг зупинитися :). Всі шість раз доїхав вчасно, один раз правда рівно за 80 днів, хе:

80days-02

З недоліків можу хіба сказати, що незважаючи на велику кількість гілок сюжету, не можна бути реально злим. Найгірше що я спромігся зробити — це здати британську шпіонку російським військовим. Ну ще підірвав пароплав, але то випадково. Ще автори явно виражають в грі антиколоніальні погляди і хоча всяких конфліктів імперія-провінція в грі представлено дуже багато, зазвичай можна лише або а) помогти провінції б) не робити нічого. Імперіалістам тут не раді.