Недавно мав змогу достатньо довго погратися останньою версією Андроїда (Android Lollipop 5.1).

Я неймовірно об’єктивний, тому що ніколи не користувався ніяким Андроїдом більше ніж декілька хвилин.

android 5.1 обзор

Загалом Андроід 5.1 досить зручний, швидкий і візуально приємний. Мені не сподобалися дві речі.

По-перше, це розділення між “списком всіх аппів” і “робочими столами”. Мені як юзеру айфонів, не зрозуміло нащо взагалі це треба. Чому не можна залишити лише робочі столи (ок, віджети зручні, нехай будуть), а алфавітний список прибрати зовсім.

По-друге, кнопки. Мало того, що вони не зручні і займають місце на екрані, так ще й їх нащось аж три штуки. Кнопку “назад” я мабуть ні разу і не натиснув.

Естетично мені досі найбільше подобається Віндовс, але Андроїд симпатичний. Хоч і здається більш захламленим. Я день не дивився на нотіфікейшени і подивіться який срач нагорі. По цим іконкам теж не дуже ясно, що саме мені хочуть сказати.
android 5.1 обзор

Загалом нотіфікейшени (і вся ця верхня панелька) — те що безсумнівно зроблено набагато краще ніж на iOS. Вони просто зручніші. Я думаю, що після коротких налаштувань, можна буде використовувати повністю їх, навіть не розблоковуючи телефон.
android 5.1 обзор

Андроідом я грався на телефоні Moto E 4G. Незважаючи на те, що коштує він всього 125 євро, абсолютно не тормозить. Батарея тримає нормально, сторінки відкриваються швидко, з ігр запускається практично все. І якби не камера і трохи бюджетний корпус, то Moto E 4G міг би запросто зійти за телефон за 300 євро.