Соні відмовилась випускати на екрани вже готову комедію про вбивство лідера Північної Кореї “Інтерв’ю“. Не так давно хакери зламали внутрішню пошту корпорації і злили в інтернет частину бази даних. Після цього якісь чуваки з Охорони Миру (Guardians of Peace) заявили, що якщо Соні покаже свій фільм про Північну Корею на Різдво, то “the world will be full of fear” і взагалі. Соні відмінила показ фільму і схоже взагалі відмовилась його випускати, навіть через стрімінгові сайти.

jong

Я думаю фільм все одно вийшов неймовірно тупим, тому іронічно, що він ознаменував собою важливий прецедент.

Північна Корея вже заявила, що вона не має відношення до злому Соні. Я думаю, що справді вважати, що замучені корейці які максимум спроможні створити це, можуть зламати захист мультимільярдної корпорації, просто безглуздо. Чи могла Північна Корея заплатити комусь? Китайцям чи росіянам? Ймовірно. А ще це міг бути акт доброї волі від північних сусідів як відповідь на поліпшення відносин США-Куба. Заборона голівудського фільму за допомогою шантажу, це як походити в чоботях по американському газону. Психологічний тиск на “найвільнішу країну в світі”. Не найкращий спосіб витрачати бюджетні гроші, зате ефектний. Про це говорять.

Більш глобально, втручання хакерів в “цивільну сферу” – це певний рубіж. Хакери ще не впливали на політику великих корпорацій так явно, відкрито і жорстко. А від корпоративної політики до державної лиш один крок. Власне те, про що давно писали (і показували) в фантастиці стає реальністю. Невеликі групи людей за допомогою технологій вже можуть впливати на велику політику. І хоч Обама і ко. заявляють, що це одиничний інцидент, це недопустимо і не повториться, я думаю це тільки початок.

Це повториться багато разів.

upd. Хакер з групи Anonymous заявив, що з тими потужностями які є в Північної Кореї, об’єми даних отримані під час злому Соні поклали би увесь їхній інтернет.