Є три девчому альтернативних (але зв’язаних між собою) принципа, які чудово описують функціонування будь-якої великої організації.

Принцип Пітера
Вибір кандидата на підвищення відбувається на основі його успіхів на теперішній посаді, а не на оцінці придатності для нової. Таким чином, працівника в організації підвищують до того часу поки він не досягає посади, на якій він некомпетентий. Таким чином наприклад, класного техніка можуть підвищити до жахливого менеджера. Основний результат принципу Пітера: деградація великих структур побудованих на ієрархії.
Див.: Office Space

Принцип Ділберта
Компанії систематично продвигають в менеджмент найменш кваліфікованих працівників, щоб зменшити шкоду, яку вони можуть нанести на більш практичних посадах. Замість того, щоб поганих (і часто занадто активних) працівників звільняти, їх підвищують.
Див.: Ділберт

Негативна селекція
Політичний процес характерний насамперед для авторитарних і диктаторських режимів, коли диктатор цілеспрямовано оточує себе підлеглими, недостатньо компетентними щоб посісти його місце. Ці підлегли в свою чергу діють подібним чином, набираючи ще гірших ніж вони самі. Потім коли хтось з вищих керівників покидає систему, на його місце приходять ще гірші – його підлеглі. Результат: деградація всієї бюрократичної структури.
Див.: раз, два