Давно хотів спробувати найбюджетніший засіб для “віртуальної реальності” від Гугл — Google Cardboard.

Схему як зробити девайс самому можна скачати з сайта, або придбати уже готовий вартістю від 5 до 20 баксів на ібеї чи подібних сайтах.

Я купив одну з найдешевших версій, що коштувала близько 5 євро з доставкою.

Гугл Картон:

гугл картон

Задня частина відстібається (вона на липучках), туди кладеться телефон. Зліва є залізне кільце, що тримається на магніті. Це кільце працює як кнопка — телефон розпізнає зміну магнітного поля, коли ви рухаєте його, і трактує цю зміну як натиснення кнопки. Круто.

Зображення на телефоні розділене на дві частини, кожна для одного ока. Пластикові лінзи дозволяють правильно сфокусувати зір на зображенні.

cardboard

Апп Google Cardboard працював ідеально (там можна походити по Стріт В’ю, подивитися на музейні експонати), так само як і гра InMind VR (де можна постріляти паразитів в віртуальному мозку). Sisters, House of Terror теж заслуговують на увагу.

360 відео від New York Times — нормально не показувались. Мабуть вони розраховані для якоїсь іншої версії Гугл Картона (ця — Cardboard v1). Так само нормально не відображався і трейлер Insidious 3, зроблений спеціально для VR.

На гугл плеї є список ігр і програм для Google Cardboard. Багато з них доступні і в аппсторі, там немає правда окремого розділу.

Загалом, цікаво спробувати, але, наприклад, AR ігри на PS Vita чи 3DS виглядають крутіше і цікавіше ніж Гугло-картонова віртуальна реальність. Більшість ігр і програм поки найбільше схожі на 3D кінотеатри 20-річної давності.

Хоча за 5 баксів гріх жалітися.