Ілюзорна приватність інтернету розпадається на очах. Не так давно купа фоток знаменитостей була вкрадена з iCloud’а, а вже буквально вчора фотографії 200 тисяч користувачів Snapchat’а опинилися у відкритому доступі.

Інцидент з iCloud’ом нічого не говорить про Apple, так само як інцидент з Snapchat’ом нічого не говорить конкретно про Snapchat. Це не фейл конкретних компаній. Це просто властивість інтернету. Інтернет не є чимось безпечним і конфіденційним. Сноуден голосніше нікуди повідомив світові чого варта приватність в інтернеті. Але його не послухали. “Пфф, NSA прослуховує всіх, то й що”. Взломи приватних аккаунтів невідомими хакерами насправді набагато безневинніша штука в порівнянні з тим, про що заявляв Сноуден. Але набагато більш зрозуміла для звичайного інтернет-лайнюка.

Ви самі закачали фотки в інтернет? Чому ви вирішили, що ви єдиний хто може їх бачити?

Я ні в якому разі не закликаю видаляти свої аккаунти в соціальних мережах, заходити в інтернет лише через Tor, а переписуватися лише мовою навахо. Я вважаю, що реакційний рух за анонімізацію інтернету приречений на провал, бути анонімним в інтернеті якщо й можливо, то тільки за рахунок відмови від більшості його сервісів. Не думаю, що це розумний обмін. Насправді достатньо просто зрозуміти, що інтернет – це не якийсь магічний світ відірваний від реальності, це і є реальність. Все що ви робите в інтернеті, невідворотно буде мати наслідки в офлайновому світі. І тому так само як ви задумуєтеся над своїми діями в реальному світі, потрібно задумуватися над ними і в світі віртуальному.