Сьогодні земний зонд сів на комету Чурюмова-Герасименко.

Місія “Розетта” (реалізована Європейською космічною агенцією), одна з найбільш найвражаючих космічних місій. Досить подивитися на маршрут зонду, щоб осягнути складність місії. Це щось типу кидання м’ячика з вершини Евересту, прораховуючи його кожний стрибок, щоб попасти в ворота в базовому таборі. У м’ячика щоправда є трохи двигунів, але розуміючи космічні відстані, завдання досить схожі.

Траєкторія місії Розетта

Розетту запустили 2 березня 2004 року. Три рази Розетта використувала землю для власного прискорення, кожен раз набираючи все більше швидкості, поки в 2009 році не відправилась за кометою. Комету зонд наздогнав аж біля орбіти Юпітера, в січні 2014 року. Тоді Розетта вийшла зі сплячки в якій перебувала останні три роки і наблизилася до комети на відстань всього 30 кілометрів. Після цього вона стала на орбіту до комети і вони разом полетіли через космічний простір зі швидкістю 18 кілометрів в секунду.

Зонд Філе (Philae) відділився сьогодні (12.11.04) вранці і через сім годин спуску успішно прикометнився. Причепився він до комети гарпунами і сподіваємось сам уже не відвалиться. Він буде проводити дослідження комети допоки у нього вистачить енергії.

Непоганий опис зонду можна почитати на Вікіпедії.

Рендал Мунро з xkcd, тримав нас сьогодні в курсі практично в прямому ефірі:

r_03-50-00_VhWzeSXfiF

r_11-05-00_bLSCTYXxmg

r_15-55-00_fbGux9Rqtg

r_17-10-00_jxclbog8sI

Вид з Philae (10км до поверхні):

philae comet Esa/Rosetta/Philae/ROLIS/DLR

Вид відносно Землі:

де ця комета