Цей пост я давно збирався зібрати докупи. Уже й день 4/20 пройшов…

Я за закони, що базуються виключно на результатах наукових досліджень. Ні на поглядах політиків, ні на думці більшості, ні на записаних в якихось книгах моральних догмах. Останнім часом, здається є певна невідповідність фактів і законів стосовно статусу марихуани. В цьому пості я зібрав трохи матеріалів, що вказують на те, що канабіс має бути легалізований.

Вибачайте, всі посилання на англомовні ресурси. Що зробиш.

Незалежне бюро дослідження наркотиків, оцінює канабіс як менш небезпечний наркотик порівняно з тютюном і алкоголем (наукова стаття, пояснення).

Водночас у легального канабісу є ряд переваг:

  • Є купа історій, що ілюструють як марихуана допомагає там, де звичайні знеболюючі допомогти не можуть. Канабіс серйозно покращує рівень життя пацієнтів з хронічним болем, PTSD.
  • Не менш важливим плюсом легалізації є припинення безглуздих арештів “за володіння” (що призводить до криміналізації молоді та зруйнованих життів), виведення великої кількості людей з тіні та набагато кращий контроль за важкими наркотиками (якщо людям не потрібно мати справу з наркоторговцями купуючи траву, менше шансів, що вони придбають у тих же торговців щось серйозніше).
  • Легальний канабіс зменшує кількість вживання алкоголя і призводить до побічних позитивних ефектів – наприклад зменшення смертей на дорогах (тик).
  • Легалізація матиме позитивний економічний ефект (оцінка для Великобританії, Австралії, США).

Кому невигідна легалізація?

  • Фармакологічним компаніям. Ринок опіоїдних знезболюючих сягає 12.4 мільярда доларів (300 мільйонів рецептів) тільки в США і продовжує рости (1). На відміну від опіоїдних препаратів, канабіс не викликає звикання, і багато пацієнтів справді б обрали канабіс замість опіоідів. Кількість зловживань опіоїдами зменшується в штатах з легальною марихуаною (тик).  Втрата “пацієнтів” фармакомпаніям звичайно надзвичайно невигідна (раз, два, три).
  • Алкогольним компаніям. Траву на відміну від алкоголю чи тютюну важче комерціалізувати. Марихуану легко вирощувати в домашніх умовах в кількостях достатніх навіть для регулярного вживання. Легалізація сильно вдарить по прибуткам алкогольних компаній (тик, вікілікс).

Більш того, є досить серйозне свідчення того, що декриміналізація важких наркотиків також має позитивний ефект для суспільства. Наприклад, після декриміналізації важких наркотиків (передусім героїну) в Португалії, кількість наркозалежних в країні зменшилась. В 2001 році, 1% населення був залежним від героїну, кількість смертей від СНІДу була найбільшою в Європейському Союзі. Після декриміналізації, рівень наркозалежності зменшився вдвічі, а кількість передозувань одна з найменших в Європі.