Більшість людей, вирощених на драматичних поворотах мильних опер і чарівних перетворень дитячих казок, очікують, що і їх життя буде схожим на ці вигадані історії.

Курт Вонегут представив типи класичних історій за допомогою графіків. Одна з особливостей історій, які всім подобаються – це дуже явні криві – вверх! вниз! Нещастя, повернення і успіх!

Kurt Vonnegut - The Shapes of Stories

Люди очікують від життя таких сильних перепадів. Якщо кохання – то пристрасть, щоб мільйон троянд і на повітряній кулі через півсвіту. Люди чекають, щоб їх життя стало історією успіху, спочатку вони страждають, потім раз і вони на вершині а поряд з ними принц (чи принцеса, чи кінь). Тільки на відміну від фільмів, пригодницьких книг і дитячих казок, в реальному житті дуже мало такого. Люди не існують в двійкових системах хороший/поганий чи люблю/ненавиджу. Люди сходяться, зраджують одне одному, розходяться, вмирають — і все без цих перепадів. Без очікуваної драми.

Коли їх нудне життя виявляється несхожим на уявлення, створюється когнітивний дисонанс і люди спочатку страждають, а потім виправляючи його, намагаються штучно драматизувати своє життя. Починають вірити в теорії змови, сіоністський комітет, бандерівців, інопланетян, чи просто в реаліті-ТВ. І ще вигадують собі ворогів з тещі, свекра чи працівника ЖЕКа. У них є супротивник, є сенс життя.

Так ось. Без цього всього обійтись. Ідіть видовбайте з дерева ложку. Зліпіть глечик. Fuck drama.