Skip to Content

Деталі

Ізохронна карта 1914

Ізохронна карта показує різними кольорами місця куди можна добратися за певний час. Однакові кольори відповідають однаковому часу.

Ця карта була опублікована в 1914 році і показує за який час можна добратися в різні кінці світу з Лондона кінця Едвардіанської епохи. Як видно в межах 5 днів можна доїхати практично в будь-який куточок Європи, до Азорських островів на заході і Пермі на сході. На цій карті також добре видно важливість Транс-сибірської магістралі.

Куди можна доїхати автостопом з Лондона в 1914 році

На Вікіпедії є найперша ізохронна мапа, теж з Лондона, але на три десятиліття раніше. Можна побачити наскільки далеко пішов прогрес за тридцять років. Індію нехило приконектили.

upd. Хтось зробив ізохронну карту 2016 року:

ізохронна карта 2016

Каштани

Виявляється справжній каштан — це їстівний. З купою колючок. Таких в Іспанії повно в лісах (набагато більше ніж звичних нам).

castanos

А кінський каштан (Aesculus hippocastanum), насправді, відноситься до іншої групи рослин. І схожий на звичайний каштан лише виглядом плодів. Він трохи токсичний і більше використовується для прикрашання міст.

Каштани рулили в середньовіччя коли ними заміняли навіть зернові. А каштанова мука й досі популярний інгредієнт домашніх страв у Франції.

В Іспанії castaña називають лише їстівні каштани. На іспанській каштановій сторінці, лише про них.

Японські прапори

В візуальному плані Японія зоставила позаду не тільки Америку, а здається і Європу також.

Подивіться на прапори різних префектур Японії.

Це офіційні символи. Державні.

японські прапори японські прапори японські прапори японські прапори японські прапори японські прапори

Ще.

Чи затвердили хоч один подібний герб у нас? Я вже чую крики “занадто просто”, “примітив”, “я сам таке намалювать можу”. Тому виходить ось так, схоже на графіку ігр початку дев’яностих.

 

Toro

Побігати від биків на вулиці можна не тільки в Памплоні. Насправді це популярна іспанська розвага. Просто про Сан Фермін в Памплоні написав Хемінгвей у властивій йому манері – бухло, жінки, меланхолія, ще бухло, ще палкі жінки, потім куріння в напівтемній кімнаті, знов випивка, зради про які ніхто не жалкує, любов і знову вино (The Sun Also Rises).

Тому туди повалили французи, вміло перебираючись через гори, і британці.

Тим часом у містечку яке я споглядаю з вікна теж бігають бики. А щойно виглядаю на шум на площі, а там діти бігають специфічно. Приглядаюсь – граються в кориду.
Іграшка бика зачотна.

toroіграшковий іспанський бик

 

Якщо треба прорекламувати знижки — іспанці звертаються до образу скажених.

Мені це подобається. Це якби повідомляє: треба бути ідіотом, щоб вестись на ваші “знижки”.

media2

mepccom

Свято Урожаю у Палаці Праці

Як думаєте, що це за будівля в Сантандері? Резиденція епічного суперпоганця?

santander

Це – Palacio de festivales.

Мабуть був час, коли країни змагалися між собою хто зможе побудувати більш потворний ЗАГС.

upd. дописав назву і так і проситься додати ще два слова…

Жива Пасха

Щороку на Пасху в Кастро відбувається Pasion Viviente — вистава в якій розігруються останні дні Ісуса. Починаючи з суду, Понтія Пілата і закінчуюючи розп’яттям. Подія ця досить популярна і в Кастро з’їжджаються туристи з усіх околиць.

Виставляються декорації

Pasion Viviente castro urdiales. poisonedtea.com

Read More →