Skip to Content

Деталі

Некрологи в Іспанії

Одна з іспанських особливостей – на стінах біля церков, а в маленьких містах просто в центрі вивішують некрологи недавно померлих. Некролог зазвичай має фотку, повне ім’я (а іноді і неформальне поганяло) померлого і Також указуються всі, кого померлий залишає після себе.

некрологи в іспанії

Qepd це іспанський аналог RIP: Que En Paz Descanse. Разом з некрологами також вивішують запрошення на службу з приводу роковин смерті. Також внизу можна побачити імейл куди можна відправити свої співчуття. Я так розумію їх будуть зачитувати в церкві.

Read More →

Китобої баски

basque-whale

Цікаво, що баски були найкрутішими китобоями Європи. Ще з 670 року збереглася згадка про китобоїв в Країні Басків. Вони першими почали комерційно полювати на китів і майже п’ять століть домінували в цій галузі, полюючи на китів в Атлантиці, від берегів Європи аж до Північної Америки. Пізніше, в 17-му столітті, інші країни почали серйозно полювати на китів і наймали басків керувати своїми китобоями.

Важливість полювання на китів відобразилася на гербах практично всіх прибрежних баскських міст. В тому числі Бермео і Кастро Урдіалеса.

escudos

Зараз китів тут вже практично немає. Всіх повбивали.

А ще за однією з версії навіть слово “гарпун” баскського походження.

Оленчеро

Оленчеро – баскський варіант діда мороза. Він приїжджає щороку напередодні Різдва і роздає баскським дітям подарунки (замість іспансько-імперського Папá Ноеля). Оленчеро добрий шахтар, що живе в Піренеях, палить вугілля і видовбує з дерева дітям іграшки. Раз на рік він спускається з гір процесією і приносить подарунки дітям. Для більшої реалістичності в різні міста Країни Басків Оленчеро приїжджає в різні дні. У Більбао він приїжджає 23 числа, проходить процесією по головній вулиці і розміщується на ночівлю в театрі. Вранці 24 грудня Оленчеро примає у себе дві тисячі дітей (за записом), вислуховував побажання і роздає поради.

Зустріч Оленчеро – велика подія в житті кожного більбаїнця

приїзд оленчеро в більбао

Read More →

Замок Бутрон

За 15 кілометрів від Більбао розташований замок Бутрон (Castillo Butrón). Побудований в середині 13 століття, він був відреставрований на початку дев’ятнадцятого і з того часу змінював власників. В дев’яностих роках замок був знову реставрований і тепер там є ліфт і опалення. Зараз заходити туди не можна, але багато людей приходять просто погуляти біля замку.

замок бутрон біскайя

Ззовні він більш схожий на величезний маєток в середньовічному замковому стилі, ніж на замок адаптований для оборони від ворогів.

замок бутрон біскайя

21 вересня його виставили на продаж. Стартова ціна – 3,5 мільйонів євро.

Read More →