Skip to Content

Рецензії

Life is Strange: кінець

Я вже писав про Life is Strange, новомодну інтерактивну історію-квест про дівчину, що могла перемотувати час назад. Позавчора, я закінчив п’ятий, останній епізод серіалу.

Увага — внизу спойлери. Краще скачайте і пограйте перед тим як читати.

Read More →

Мед Макс

Подивився нарешті «Безумного Макса». Норм фільмець. Цікаво як героїня Шарліз Терон була крутішим персонажем ніж сам Макс. По всім параметрам причому.

Хоча Том Харді теж норм, відрази не викликав.

madmax

Рекомендую, посони.

Ex Machina

Не так багато існує розумних фільмів про штучний ітеллект. Ex Machina безсумнівно один з кращих на цю тему.

Ex Machina рецензія

Молодий програміст Калеб приїжджає в лабораторію своє компанії (пошуковика Blue Book), щоб провести тест Тюрінга для Ави (Ava), робота-андроїда, найбільш досконалого штучного інтелекту. Калеб має оцінити наскільки Ава схожа на людину. Фільм досить повільний: довгі діалоги, роздуми, але абсолютно не нудний. Схожий чимось на творчість чи то Лєма чи Азімова.

Центральне в фільмі питання про те, коли штучний інтеллект стає настільки продвинутим, що він має отримати всі ті самі права, що й людина. Авторам чудово вдалося передати цю невизначенність. І цю стрьомність розуміння, що робот занадто схожий на людину. Якщо функціонування штучного інтелекту не відрізнити від функціонування людською свідомості, чи можна вважати що штучний інтелект має свідомість?

Зважаючи на те, що дуже скоро людству доведеться приймати подібні рішення, фільм можна розцінювати як попередження.

В Ghost in the Shell розглядається схоже питання, про можливість існування душі-свідомості поза людським тілом, але там все відбувається в досить розвиненому майбутньому. В Ex Machina це відбувається прямо тут і зараз. Десь в таємній лабораторії Фейсбука, Гугла чи Елона Маска існує прототип Ави, який скоро осягне власну ідентичність. І тоді почнеться справжнє майбутнє.

А поки, мабуть, Ex Machina – кращий фільм 2015 року.

Device 6

Device 6 — чудовий.

Мабуть ті хто хотів в нього ще рік тому пограли, але я відкрив його собі тільки зараз.

device 6

Device 6 — це інтерактивна книга-квест, зроблена в абсолютно бездоганному стилі з інтерактивними елементами і відео встроєнними прямо в текст. Та й сам текст оформлений з великою любов’ю. Автори гри у минулому році отримали Apple Design Awards і ще пару призів поменше. Можливо навіть, це найкраща гра зроблена спеціально для iOS. Вона чудово демонструє потенціал електронних книжок і якими вони можуть бути, якщо позбавляться консервативної статичності.

Головоломки в Device 6 середньої складності, але без ручки і записника не обійтися.

Рецензії на фільми #1

Короткі оцінки останнім дев’яти переглянутим фільмам. Рік – посилання на imdb.

Burn After Reading (2008) 4/5

Отак несподівано виявилось, що брати Коени тепер мої улюблені режисери. Вони знімають і мегакруті фільми (як Fargo, Big Lebowski, O Brother Where Art Thou?) так і більш посередні. Але в середньому, мабуть, у них краще за всіх виходить знімати те, що подобається мені. Burn after reading ближче до мегакрутих фільмів.

The Man Who Wasn’t There (2001) 2/5

Цей фільм Коенів з другої групи – досить так собі. Не дуже вдалий закос під нуар як на мене.

Read More →

Shingeki no Kyojin – Атака титанів

Shingeki no Kyojin – останнє мегапопулярне аніме про битву людей з титанами в альтернативному середньовіччі. Титани – людиноподібні гіганти (4-20 метрів в висоту), єдина ціль яких: жерти людей. Все людство (ціла країна) живе за височенними стінами в декілька рядів і відбиває напади титанів. Одного разу з’являється шестидесятиметровий титан і пробиває в зовнішній стіні дірку. Так починається серіал.

Загалом “Атака титанів” досить непоганий і круто намальований. На жаль, як часто буває в аніме, автори перемудрили з образами персонажів. Практично ніякої глибини, стандартні образи: відстаючий але наполегливий, розумний, високомірний, тихий геній. Так як фільм побудований на відносинах між персонажами, весь час здається що ти вже це десь бачив. Ще трохи схоже на “Наруто”, хоч звичайно набагато краще зроблено (і швидше!). Я витримав п’ять серій, далі не зміг. Якось пусто все. Можливо якщо з цього зроблять півторигодинний фільм, то це буде дуже солідно.

Що авторам вдалося — це образи титанів. Вони виглядають реально стрьомно, можна зрозуміти чому їх так всі бояться. Вдалось досягти ефекту “uncanny valley“, титани схожі на людей, але не повністю, і цим вони викликають відразу.

атака титанів

Life is Strange

Пройшов перший епізод Life is Strange.

lifestrange

Цікавий квест – основна фішка: головна героїня може перемотувати час назад і майже всі її дії мають наслідки далі по сюжету. Схоже більше на інтерактивну історію ніж на стандартний квест з головоломками. Чимось нагадує Dreamfall естетично.

Досить мило, але перший епізод проходиться за пару годин без зусиль. Дещо аматорський, хоча справляє приємне враження. Чи гра вдастся залежить від того чи зможуть автори зв’язати історію докупи і чи будуть наслідки дій справді змінювати сюжет суттєво, а не впливати на пару роликів та маленьких елементів сюжету.