Skip to Content

Технології

Android 5.1

Недавно мав змогу достатньо довго погратися останньою версією Андроїда (Android Lollipop 5.1).

Я неймовірно об’єктивний, тому що ніколи не користувався ніяким Андроїдом більше ніж декілька хвилин.

android 5.1 обзор

Загалом Андроід 5.1 досить зручний, швидкий і візуально приємний. Мені не сподобалися дві речі.

Read More →

Активні затички для вух

Один із геніальних винаходів, який можливо, скоро буде в кожного з нас.
Doppler Labs зібрали 17 мільйонів доларів інвестицій на свої активні затички для вух.

here-active-listening

Here, так вони називаються, дозволять вам модифікувати той звук який доходить до ваших вух. Автори обіцяють повноцінний еквалайзер (коли ви можете регулювати баси, гучність, додавати ефекти до звуків), а також вибіркове приглушення шумів, коли можна буде натисканням кнопки в аппі на своєму телефоні вимкнути голос плачучої дитини в літаку чи шуму надворі.

Якщо їм вдасться реалізувати добре хоча б половину того що вони наобіцяли — я думаю це буде мегауспіх (журналіст з Business Insider пише, що частково DUBS уже працюють).

Не дочекаюсь, щоб втикнути їх собі в вуха і виставити всім пискляві голоса.

Соціальне водіння

Як людина, що звикла до великої кількості соціальних мереж кожної секунди свого життя, я відчуваю себе відірваним від соціума, коли знаходжуся за кермом.

Хочу щоб над кожною машиною показувалась аватарка водія, статистика і може навіть статус. Їдеш і дивишся — оце якийсь депресивний мужик, треба триматися від нього подалі. Або навпаки якийсь “Go fast or die trying”.

Можна ще додати можливість оцінювати інших водіїв… І відразу з можливістю “report to police”.

Це все може відображатися на лобовому склі. Зараз уже є певні початки таких технологій.

hud

Круто було хоча б бачити яку музику зараз слухають інші водії.

Сучасні луддити

Французькі таксисти першими повстали проти машин сьогодні в Парижі і Марселі. Таксисти незадоволені, що мобільний апп Uber погіршив їм прибутки.

По давній французькій традиції повстань (див. 2005, 2013 і 1789-99) таксисти перекидали машини, підпалювали їх, заблокували два аеропорта і по всякому вели себе як свині.

Цікаво чи багато людей зважаючи на таку їх поведінку наступного разу обере класичне таксі, а не Убер.

luddits

Думаю, уже за нашого життя “таксист” стане професією, яка є тільки в країнах третього світу. Щось на зразок чистильника взуття зараз.

Транслейшн Rage

В мене ніколи не виникає ні найменшого бажання встановити десь українську мову. Це тільки зайвий стрес.

02

Застосунок! Це з якої? Чому не прикладунок? Наліпунок? Приліпунок?

Писати якесь лайно, щоби тільки воно звучало більш “українсько”. При цьому пишуть “скачайте”, замість наче вже абсолютно стандартного “завантажте”. І “у високій якості”.

Ще класно придумувати свої слова. Головне правило — аби мило звучало. Треба трохи сховища звільнити, а то не вистачає простору для мойого застосунку корегувальника світлин Світлокрам ЦС6. Може вони дійсно це роблять для сміху?

01

Я все ж таки сподіваюсь, що ми вже пройшли той етап коли українська то смішно. Пора вже трохи вирости чи що.

Ще такі креативщики дуже люблять використовувати букву “ґ” (це так роблять перекладачі Вордпресу наприклад). Ті самі люди що букву г траслітирують як h, використовують у всіх словах з g — ґ. Я вважаю, що цей архаїзм має право на життя лише в іншомовних власних назвах, а всі запозичення мають використовувати набагато типовішу українському вуху букву “г”. І в цьому немає нічого жахливого. Більшість європейських мов адаптують іншомовні слова під свою вимову і прекрасно собі живуть.

Блогер, сука. Блог. Геймер. Глюк. Гік. Плагін. Тег. Логін.

Windows continuum

Майкрософт показав, що мобільні з Віндоус 10 можна буде підключати до будь-якого телевізора чи монітора і користуватися майже повноційним Віндовс для компів.

Це дуже схоже на те, що свого часу обіцяв убунтофон, але ще крутіше, бо Майкрософт цю функцію таки реалізує.

Я думаю, що така функція може мати великі наслідки серед більш бюджетних користувачів. А також серед користувачів старшого віку. Не потрібно буде витрачати додаткові гроші на ноутбук чи комп батькам для ворда і скайпа — достатньо буде купити монітор і бюджетний комп готовий.

Туалети майбутнього

Вчора я писав, що Україні для розвитку треба захопити якусь високотехнологічну галузь. Ось ще один варіант. Стати піонерами в Європі у виробництві високотехнологічних туалетів.

Наскільки японський світ відрізняється від усього іншого можна зрозуміти побачивши статистику: 74% японських туалетів оснащено розумними унітазами.

Унітази міряють вам пульс, миють вас, підігрівають, грають звуки весняного лісу і по-всякому розважають. Прямо зараз. В Японії. Поки ми сидимо на примітивних доісторичних керамічних монстрах, японці несуться в майбутнє на своїх чудо-унітазах з встроєним вай-фаєм і театром Кабукі.

Цікаво чи стане це колись модним в західному світі? Чи історична огида перед природними процесами все ж таки завадить нам допустити високі технології до найсокровеннішого?

Хтозна.

Але я вже знаю що першим куплю у власну квартиру.

Після Тесли і Гугла, китайські гіганти Tencent і Baidu оголосили що збираються розробляти розумні електричні машини (сорс).

І це прекрасно.

Ще я думаю що єдиний реальний шанс для України реально піднятися — це вхопитися за якусь високотехнологічну галузь, створити найкрутіші умови для її розвитку, прибрати податки, залучити якісь круті фірми і дозволити іноземним корпораціям збудувати пару здоровенних заводів для Європи. Розумні тачки — дуже перспективна галузь.