Skip to Content

Технології

Кольори

Поки був в залі думав, що круто було б зробити таку програму на телефон, щоб брала фотку і показувала внизу основні кольори цієї фотки (такі картинки іноді можна побачити в інеті).

Вийшов з зала і майже одразу знайшов точно таку програму як собі уявляв. PicAnalyzer. Супер.

фотка кастро

Перенести систему на новий SSD вінчестер

Не так давно я переніс систему ноутбука з звичайного вінчестера на SSD. Думав щось про це написати, але все виявилось занадто просто, тому дуже коротко.

Перенести Windows 8 без переустановки виявилось надзвичайно просто.

  1. Підключити SSD через usb (або спеціальним кабелем типу такого), або витратити трохи більше купивши повноцінний кейс з usb 3.0, щоб потім використовувати вінчестер як резервний.
  2. Видалити з системного диску все зайве – щоб всі дані що лишилися помістилися на ssd.
  3. Запустити клонувальну програму. З безкоштовних є EaseUS Backup, з платних — Acronis True Image.
  4. Вибрати режим клонування/переносу системи. Почекати півгодини.
  5. Розібрати ноутбук і замінити старий вінчестер новим.

Вся процедура для ssd на 120gb зайняла трохи більше двох годин.

Вибір телефону

Я скучаю за часами, коли вибір телефону  залежав від чогось, крім кількості грошей. Коли не всі телефони були однаковими брусками мила з різними логотипами, які лиш трохи відрізняються операційними системами і кількістю тормозів в меню.

Можна було піти в магазин і реально думати над вибором. Хочу я здорову оранжеву хрєнь з броньою, але без картки пам’яті, чи розкладачку розміром з пульт від телевізора і вагою цеглини? Чи може телефон, на якому є нереально круті ігри, але який фігово дзвонить? Чи може заплатити 400 доларів за смартфон з 6 мегабайтами пам’яті? На ньому можна грати в nethack!

телефони 2000

Ото був вибір. Телефон був частиною життєвої філософії. А сучасні підлітки мабуть і не пам’ятають часів, коли на всіх телефонах були кнопки.

Початок кібервоєн

Соні відмовилась випускати на екрани вже готову комедію про вбивство лідера Північної Кореї “Інтерв’ю“. Не так давно хакери зламали внутрішню пошту корпорації і злили в інтернет частину бази даних. Після цього якісь чуваки з Охорони Миру (Guardians of Peace) заявили, що якщо Соні покаже свій фільм про Північну Корею на Різдво, то “the world will be full of fear” і взагалі. Соні відмінила показ фільму і схоже взагалі відмовилась його випускати, навіть через стрімінгові сайти.

jong

Я думаю фільм все одно вийшов неймовірно тупим, тому іронічно, що він ознаменував собою важливий прецедент.

Північна Корея вже заявила, що вона не має відношення до злому Соні. Я думаю, що справді вважати, що замучені корейці які максимум спроможні створити це, можуть зламати захист мультимільярдної корпорації, просто безглуздо. Чи могла Північна Корея заплатити комусь? Китайцям чи росіянам? Ймовірно. А ще це міг бути акт доброї волі від північних сусідів як відповідь на поліпшення відносин США-Куба. Заборона голівудського фільму за допомогою шантажу, це як походити в чоботях по американському газону. Психологічний тиск на “найвільнішу країну в світі”. Не найкращий спосіб витрачати бюджетні гроші, зате ефектний. Про це говорять.

Більш глобально, втручання хакерів в “цивільну сферу” – це певний рубіж. Хакери ще не впливали на політику великих корпорацій так явно, відкрито і жорстко. А від корпоративної політики до державної лиш один крок. Власне те, про що давно писали (і показували) в фантастиці стає реальністю. Невеликі групи людей за допомогою технологій вже можуть впливати на велику політику. І хоч Обама і ко. заявляють, що це одиничний інцидент, це недопустимо і не повториться, я думаю це тільки початок.

Це повториться багато разів.

upd. Хакер з групи Anonymous заявив, що з тими потужностями які є в Північної Кореї, об’єми даних отримані під час злому Соні поклали би увесь їхній інтернет.

Місія Розетта: полювання на комету

Сьогодні земний зонд сів на комету Чурюмова-Герасименко.

Місія “Розетта” (реалізована Європейською космічною агенцією), одна з найбільш найвражаючих космічних місій. Досить подивитися на маршрут зонду, щоб осягнути складність місії. Це щось типу кидання м’ячика з вершини Евересту, прораховуючи його кожний стрибок, щоб попасти в ворота в базовому таборі. У м’ячика щоправда є трохи двигунів, але розуміючи космічні відстані, завдання досить схожі.

Read More →

Модульний телефон

Буквально вчора Гугл показав світові працюючий прототип модульного телефону. До нього можна підключати додаткові елементи-модулі (демонстрували різні сенсори для лікарів) і перероблювати телефон за своїм бажанням. Я ще декілька років тому думав, що круто було б зробити такий телефон.

Уже давно існує модульний фотоапарат. Крута штука, але через свою вартість масової популярності він не здобув.

А модульний телефон може бути успішний. По-перше він зробить дешевшим апгрейд телефону (можна буде купити нову камеру чи екран, не змінюючи нічого), що цінно особливо для бідніших ринків. А по-друге модульність зробить телефон гнучкішим.Треба більша батарея для подорожі – можна купити батарею що робить телефон в два рази товщим, але збільшує його життя в три рази. Можна чіпляти різні камери: великі з зумом, фіш-аї або такі що перетворюють телефон на щось таке. Не кажучі вже про всякі високоспецифічні елементи: від сенсорів вологості до кишенькового блендера прямо в вашому телефоні. Ммм-майбутнє.

Порівняння iOS7 та iOS8

Я вже писав про анонс iPhone 6 від Apple. Тоді разом з новими телефонами анонсували і нову операційну систему – iOS8. Сьогодні я оновив свій телефон до iOS8 і готовий ділитися враженнями.

Відповідаючи на питання “Чи варто взагалі оновлюватися до iOS8?” скажу, що однозначно треба. Спробую пояснити чому.

В цій версії операційки від Еппл автори внесли дві зміни, що мають надзвичайне значення для системи, екосистеми, для всього айфон-експіренса, що робить споглядання нових айфонів справжньою естетичною насолодою. Зупинюся на цих змінах докладніше.

Зміна 1: повний редизайн вікна введення паролю від iTunes. Подивіться наскільки вужчим став рядок введення паролю. Кути перестали бути заокругленими і стали більш формальними і сучасними. Відстань між рядками також зазнала змін:
порівняння ios7 та ios8

Зміна 2: довгоочікуваний апдейт іконки “Reading List” в браузері. Всі хто бачили попередню іконку дивувалися, що це в біса таке. Зараз іконка схожа на журнал і відповідає високим стандартам якості компанії Еппл.
ревью ios8

Apple iPhone 6 та Apple Watch

Ну що, декілька годин тому всі власники айфонів 5s стали власниками застарілих моделей і почали збирати грошики на новий телефон від яблучних. Я думаю, що 5,5″ це вже перебір, а 4,7″ навпаки, практично ідеальний розмір для екрану мобільного.

фанати

З десяток хвилин дивився прямий ефір презентації на apple.com, трохи дивне відчуття виникає, коли стоїть мужик, розказує про телефон, а окремі фічі народ зустрічає аплодисментами. Особливо дивні були аплодисменти коли Тім Кук сказав що годинник Еппл буде коштувати від 350 баксів. Трохи було схоже на промову лідера якоїсь секти в Будинку офіцерів

Дуже радує представлення Еплом системи оплати Apple Pay. Було очевидно, що без участі яблучників телефони не зможуть замінити банківські картки (а спроби менших компаній не будуть успішними без участі гігантів). Apple pay через декілька років може стати таки сходинкою в той світ, якого я так чекаю.

А годинник — то цікаво звичайно, але думаю йому ще треба рік-два, щоб стати по-справжньому необхідним гаджетом. Хоча ремінці — класні.