Skip to Content

Хмарка новин за день

Трохи експериментував, пишучи скрипт який би скачував заголовки і описи новин через RSS і створював такий собі “зріз дня” з основних слів — показуючи його в вигляді хмарки найпопулярніших слів. Непогані хмаркові скрипти: https://github.com/jasondavies/d3-cloud і https://github.com/timdream/wordcloud2.js

Результати виявились не такими цікавими як я чекав. Та й треба паритися з прибиранням популярних часток, займенників і прийменників. Може ще повернуся до цієї ідеї колись.

Зробив в кінці просто хмарку новинних слів за 26 квітня:

wordle

Чудовий опис наслідків астероїду, що вбив динозаврів, на BBC:

The plume spread east and west until it enveloped the entire Earth. Then, still gravitationally bound to the planet, it rained back down into the atmosphere.
As it cooled, it condensed into trillions of quarter-millimetre droplets of glass. These shot down towards the Earth’s surface at about the same entry speed as the space shuttle, heating the upper atmosphere so much that, in some places, land plants caught fire.

Проти драми

Більшість людей, вирощених на драматичних поворотах мильних опер і чарівних перетворень дитячих казок, очікують, що і їх життя буде схожим на ці вигадані історії.

Курт Вонегут представив типи класичних історій за допомогою графіків. Одна з особливостей історій, які всім подобаються – це дуже явні криві – вверх! вниз! Нещастя, повернення і успіх!

Kurt Vonnegut - The Shapes of Stories

Read More →

Ідея для гри: Пошта Conspiracy Mail

Гра в email. Ви будете розплутувати якусь загадку, проводити слідство через пошту, вся гра відбувається через інтерфейс дуже схожий на інтерфейс програми електронної пошти: можна отримувати повідомлення, відповідати на них.

Іконка теж мало чим буде відрізнятися від поштової програми, в тому числі з кількістю нових повідомлень.

Ще можна буде спілкуватися з іншими гравцями і кооперуватися для розгадування задач. Особливо якщо придумати головоломки, де необхідно щось робити в реальних містах – кудись поїхати, щось подивитися. В такому разі гра буде проходити в реальному часі з великою кількістю реальних людей (деякі з яких будуть звичайно агентами розробників, що дозволить контролювати складність завдань та давати підказки).

conmail1

Read More →

Користь професійного спорту

Професійний спорт як релігія. В тому сенсі, що професійний спорт як і релігія корисний для суспільства.

Як і релігія, спорт допомагає людям відчути себе частиною чогось більшого — неформальної групи вболівальників взагалі і більш вузької групи вболівальників певної команди. Люди, що мають більше соціальних зв’язків живуть довше (і краще).

Як і релігія, спорт допомагає вихованню молоді: важко напиватися і красти, коли весь час тренуєшся.

У спорта ще є одна цікава функція, яка засновується на тому, що загалом професійний спорт не має ніякого значення. Подивіться на Зепа Блаттера, “футбольний політик” з талантами майстерного корупціонера. Подумайте, що Блаттер міг би наробити, якби пішов у справжню політику? А так — намутив щось там з чемпіонатами — невелика шкода.

І навпаки, наскільки було б круто якби скажімо Башар Асад пішов працювати президентом федерацій ватерполо? Може б суперників потруїв би чи допінгом би всіх обколов. Але масштаби були б не ті.

Любіть професійний спорт.

Чудова стаття про 50 термінів, що неправильно використовуються в психології і психіатрії.

http://journal.frontiersin.org/article/10.3389/fpsyg.2015.01100/full

Мегапізнавально, дуже корисного для розуміння того, що ви читаєте в статтях про нові дослідження чи відкриття.

Такі популярні вирази як: a gene for …, brain region X lights up, steep learning curve, hard-wired згадуються :).

Абзаци

Що це за манера на сучасних новинних сайтах писати текст отаким ідіотським способом.

 

Маленькі абзаци по одному реченню.

 

Що це за мода така, га?

 

Вони ще роблять такі здоровенні отступи.

 

Як нормальна людина такий текст читатиме, взагалі? Вони книжки колись в руках тримали ці дезігнери?