Skip to Content

жахи

Черепашки 2012

Останні місяці з Лукашем дивимось ввечері нових Черепашок Ніндзя. Нова версія почалася в 2012 році і вже випустили 4 сезони.

turtles-2012

Я як давній фанат черепах, маю визнати, що це найкраща версія пригод зелених ніндзя. Динамічно, цікаво і місцями навіть розумно.

Read More →

Еш проти злих мертвяків

Ash vs Evil Dead

Фільм Evil Dead, або “Злая Мертвечина” російською (і нехай Злі Мертвяки українською), а саме друга його частина — мій найулюбленіший хорор взагалі. Жахи — це такий жанр, де позитивні персонажі довго не живуть і вся слава і народна любов традиційно дістається кровожерливим маніякам (Джейсону, Фредді, Майку Майерсу чи Джону Крамеру). Головний герой Злих Мертвяків — Ash чи не єдиний виняток, культова фігура жанру.

В 2013 році вийшов чи-то рімейк чи-то продовження Evil Dead. Досить непоганий фільм, але без Еша, то не ті Мертвяки, яких я чекав.

І тут, через 23 роки після третьої частини Evil Dead, виходить серіал (мінімум на два сезони), де Брюс Кемпбелл знову грає свого найвідомішого персонажа, який бореться з мертвим злом. Я дуже сумнівався, що з цього щось вийде, Кемпбелл уже старуватий, серіали-жахи зазвичай занадто попсові, а рімейки — це взагалі зло. Але я помилився.

Read More →

Хижа з портретами

Одного разу після довгого полювання, сутінки застали мисливця в самій хащі лісу. Він зрозумів, що заблукав, і вирішив іти в одному напрямку поки не набреде на щось. Після декількох годин він натрапив на невелику поляну з одинокою хижою. Розуміючи, що з лісу він сьогодні не вийде, мисливець вирішив заночувати в будинку. Двері були не зачинені. Всередині не було нікого. Стомлений мисливець ліг на єдине в хижі ліжко і вирішив, що пояснить все господарю уже вранці. Огледівшись, він звернув увагу, що стіни прикрашені багатьма дуже деталізованими портретами. На портретах були зображені люди, що як один, здавалося, дивилися на нього з перекошеними від ненависті обличчями. Дивлячись на ці зображення, він почував себе дуже незручно. Намагаючись ігнорувати мерзенні портрети, мисливець повернувся до стіни і втомлений, заснув неспокійним сном.

Прокинувшись в незнайомому ліжку, він замружився від несподіваного сонячного сяйва. Піднявши очі, мисливець побачив, що в хижі не було жодного портрета, лише вікна.

[оригінал]

Уес і Олівер RIP

wes-oliver

Вчора помер всесвітньо-відомий нейропсихолог Олівер Сакс. Він написав з десяток науково-популярних книжок про мозок, найвідоміші з яких “The Man who Mistook his Wife for A Hat” і “An Anthropologist on Mars”. Із недавнього, я читав його “Галюцинації” (ру). Його діяльність як популяризатора науки важко переоцінити. Один із розділів в тій книзі був присвячений галюцинаціям пов’язаних зі сном.

А сьогодні помер не менш відомий режисер фільмів жахів Уес Крейвен. Він придумав Фреді Крюгера і зняв “Крик”. Обидва серіали мені дуже подобалися в свій час.