У день Бельгії, подивившись парад на честь Бельгії і її чудових військових сил, ми сіли на поїзд і поїхали в Антверпен, де збиралися провести вечір, ніч і першу половину наступного дня.

Антверпен (нід. Antwerpen; фр. Anvers) — місто у Фландрії. Друге за розміром (після Брюсселя) місто Бельгії. Адміністративний центр провінції Антверпен. Місто розташоване на обох берегах річки Шельди. Морський порт, входить в десятку найбільших портів світу.

Центральна площа міста не настільки чудова як в Брюсселі, але теж дуже затишна і симпатична
Антверпен центральна площа

Антверпен – симпатичне місто. Як і Брюссель, здається набагато меншим,ніж є насправді
Антверпен

Навколо залізничного вокзалу зосереджені цілі ряди ювелірних магазинів. Від великої кількості золота і діамантів очі розбігаються. В Антверпені обробляють майже 70% світових діамантів, а де діаманти – там золото. На коштовностях вказані абсолютно захмарні ціни, а щоб купити що-небудь, потрібно торгуватися (прямо як триста років тому).

Антверпен діаманти

Незабаром ми познайомилися з хлопцем, який приймав нас в Антверпені. Його (як і більшість людей у Бельгії, здається) звати Квентін і живе він у прикольний маленькому будиночку з виходом прямо на вулицю з великої вітальні, схожої на гараж з підвалом в підлозі, де він зберігає бочки булькаючого пива, і знак “велосипедна доріжка”.

З настанням темряви ми вирушили гуляти по нічному місту. Зайшли в бар і випили трохи бельгійського пива (в барі було окреме пивне меню на дві сторінки – щось близько 60 різних сортів, з яких третина чисто місцевих). Квентін сміявся, попивав пиво за чотири євро келих, і казав, що у вас (у східній Європі), здається, варять теж непогане пиво, називається Старопрамен.

Скульптура, що розповідає історію заснування міста. Примітно, що вода з фонтану тече прямо на землю
Антверпен центр

До речі, ще цікавий факт. Бельгія — дивна країна. Антверпен за годину їзди від Брюсселя, але тут всі говорять голландською (тут її називають фламандською – flemish). Наші французькомовні друзі говорили з офіціантом по-англійськи, бо місцеві голландці зневажають французів з півдня. Звичайна справа – північ більш розвинений і вважає що його податки йдуть на доплати жителям півдня. Всі книжкові, вивіски, майже всі – на голландській. Зате всі розуміють англійську і охоче на ній спілкуються
Антверпен вночі

Обама-бар
бар Обами

Мужики побачили щось, що їх дуже здивувало. Великий хлопець схоже задоволений ефектом
створення міста

Полив квітів
поливальник квітів

Антверпен — другий за розміром порт у Європі. Тут стільки кораблів, що іноді всім не вистачає місця в порту. Тоді кораблі паркують на стоянках для автомобілів.
парковка для машин і кораблів

Тут все ще святкувався день Бельгії і розташовувалися столи з різною фігнею на продаж. Солодощі та хліб. В хліб понапихали оливок. Він так удвічі смачніше, повірте мені
хліб з оливками

Цибуля
цибулька