Листопад 2016. Зупинявся тут буквально на два дні, по дорозі в Аарау, де мав зустріч з місцевими дослідниками демократії.

Цюрих – найбільше місто Швейцарії. Він неодноразово визнавався містом з найвищим рівнем життя і, паралельно, найбагатшим містом Європи.

Осінь

Цюрих осінь

Річка Ліммат

Цюрих річка Ліммат

Театр на річці

Цюрих театр корабель

Швейцарія напрягає своїми цінами. Через те, що тут все так дорого, почуваєшся некомфортно. Коли кебаб на вулиці коштує 8 євро, кава в Старбаксі — так само, а якийсь круасан на вулиці — три, якось починаєш себе більше обмежувати (навіть при тому, що я й так не люблю Старбакс). Особливо зважаючи, що в цей час я був фактично безробітним.

Акційні ракетки для снігу. Зі знижкою — лише близько 300 євро

знижки в швейцарії

Магазин мюслів (мюслєй? мюслі?). Не люблю мюслів

мюслі маркт

Колоніальні товари. Якщо звичайний перець уже не в кайф

колоніальні товари

Кінь

кінь в швейцарії

Лебеді. В інших країнах – один-два лебеді ліниво плавають. В Швейцарії ж просто кишить лебедями. Розкіш!

лебеді в швейцарії

Граблі-бар

граблі бар

Центральна вулиця схожа на центральну вулицю Більбао

Цюрих вулиця

Ніч

ніч в Цюриху

лайкс нот лав

Міська заправка інтегрована в будівлю

заправка в місті швейцарія

В Цюріху переночував в цетральному хостелі. Тут була приємна кухня з настольними іграми і їжею, яку можна було брати кому завгодно. І дівчина зі словакії, яка говорила англійською з дуже американським акцентом. І з такою самою американською експресією. Вона розповідала про сьогоднішню поїздку кудись в ідеальні Швейцарські гори з індійськими туристами. Ті вперше в житті побачили сніг і фотографувались, підкидаючи його вгору і сміючись як діти.
Типові індуси.

Минулого року на конференції мені хтось розповідав, що найгірші учасники конференцій – з Франції. Бо завжди стоять окремо і балакають лише на французькій. Підтверджучи цю тезу, на сніданку в хостелі зустрівся з двома високими французками, що їли тости і відповідали односкладно.

Ранок

ранок

Дивні надбудови. Я майже впевнений, що це туалети

туалети зовнішні

Цюріх – симпатичне місто, але я б не хотів жити в Швейцарії. Ні тут, ні в Женеві (де ми були декілька років тому). Навіть порівняно з Німеччиною тут все занадто чисто і акуратно. Іспанський, італійський і навіть французький контрольований хаос мені духовно ближчий. А ще я занадто люблю фрукти, і я боюсь що в Швейцарії вони б стали основною частиною моїх витрат :).

Цюрих панорама

Селфі на прощання

Цюрих